درباره اتریش

اتریش کشوری سر سبز و زیبا در اروپا است که مهد تمدن موسیقی ومعماری دنیا محسوب می‌شود. اتریش به آلمانی ( Österreich )‏ یکی از کشورهای اروپای غربی است که پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌ مرز است.

مساحت اتریش بر اساس آمار سال 2012، 8,387,899 کیلومتر مربع است و جمعیت آن 8,443,018 میلیون نفر است. کشور اتریش بسب وجود سازمان‌ها ونهادهای بین المللی در وین همچون آژانس بین المللی انرژی اتمی ((International Atomic Energy Agency (IAEA) و سازمان کشورهای صادرکننده نفت (OPEC) Organization of the Petroleum Exporting Countries)) و دفتر سازمان ملل متحد در وین ((United Nations Office at Vienna (UNOV) کشوری مهم در اروپا بشمار می‌رود.

زبان رسمی این کشور آلمانی است و اکثر مردم به زبان انگلیسی آشنایی دارند. کد این کشور 0043 و واحد پول آن یورو است.

 

فاصله و اختلاف زمانی تهران و وین (ایران و اتریش)

مسافت هوایی تهران تا وین 3,220 کیلومتر است، طول پرواز از تهران تا وین حدود 4 ساعت است. وین 2 و نیم ساعت از تهران عقب تر است، یعنی ساعت 12 در تهران معادل ساعت 9:30 در وین است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت زیر مراجعه کنید :

http://www.worldatlas.com/travelaids/travelaids.html

کشور اتریش از 9 ایالت تشکیل یافته است . وین پایتخت این کشور جزء این ایالت‌هاست .هر کدام از ایالت‌ها توسط یک حکومت ایالتی اداره می‌شود و در راس آن‌ها شخص رئیس جمهور فدرال قرار دارد که مدت هر دوره ریاست جمهوری شش سال است.این کشور از سال 1995 به عضویت اتحادیه اروپا (EU) در آمد.

مرکز ایالت ایالت
Wien Vienna
Graz Styria
Linz Upper Austria
Salzburg Salzburg
Innsbruck Tyrol
Klagenfurt Carinthia
St.Polten Lower Austria
Bregenz Vorarlberg
Eisenstadt Burgenland

 

Austria Map

جاذبه‌های گردشگری

جاذبه‌های گردشگری اتریش و فرهنگ یک واحد تفکیک ناپذیر است که با مجموعه ای از جاذبه‌های گردشگری بدون شک چشم هر بیننده ای را خیره می‌کند.از آن جمله می‌توان به قصر شنبرون Schönbrunn Palace ) ) در وین ،قصر پادشاهی هوفبورگ ( Hofburg Imperial Palace ) در وین ،کلیسای سنت استفان ( St. Stephen's Cathedral ) در وین ، قصر بلودر ( Belvedere Palace ) در وین ، خانه اپرای ملی وین ( Vienna State Opera / Wiener Staatsoper ) در وین ، ساختمان پارلمان اتریش( Austrian Parliament Building ) در وین ، قصر میرابل ( Palace of Mirabell ) در سالزبورگ و بنای یادبود موزارت ( Mozart Monument ) در وین اشاره کرد.

Chris and Chris in front a Mozart Memorial in downtown Vienna, Austria

آب و هوای اتریش

در اتریش، انواع آب و هوای محلی به دلیل اختلاف ارتفاع و جنبه‌های دیگر وجود دارد، اما اتریش از جمله مناطق آب و هوایی معتدل محسوب می‌شود كه در هر فصل سال جای مناسبی برای سفر است. شرق کشور خشک تر از غرب آن است و به طور کلی در زمستان سردتر، در تابستان گرم تر و در عین حال مرطوب تر از نواحی آلپی است. مناطقی که بیش از 3,000 متر ارتفاع دارند، در تمامی سال پوشیده از برف هستند.
اتریش در منطقه معتدل و مسیر آب و هوایی اروپای میانه كه از آب و هوای آتلانتیك و قاره ای تأثیر می‌پذیرد، قرار گرفته است. هر فصل سال نمایشگر دما و آب و هوای مخصوص همان فصل است. در این منطقه بارش اندك، تابستان‌ها گرم و زمستان‌ها سرد معتدل است. در مناطق كوهستانی آب و هوای پر بارش كوه‌های آلپ به چشم می‌خورد. زمستان در این مناطق طولانی است. در مابقی استان‌ها آب و هوای مخصوص اروپا (آب و هوای میان دریا و قاره ای) دیده می‌شود كه آب و هوایی متاثر از آتلانتیك در جنوب و قاره ای جنوب شرقی را نیز در بر می‌گیرد.

تجارت و صنعت

اتریش دارای اقتصاد قوی با ماشین آلات ، محصولات وابسته به فن استخراج ، دوب فلزات و منسوجات که از اهمیت ویژه ای برخوردار است را داراست لازم به ذکر است توریسم هم نقش بسیار مهمی را در اقتصاد این کشور دارد. طبق آخرین آمار بانک جهانی اتریش پس از کشورهای سوئیس، دانمارک، سوئد، آمریکا، آلمان و ژاپن در مکان هفتم ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته‌است.

تاریخ

پیش از سده‌های میانه، رومیان، اتریش کنونی را نوریکوم می‌نامیدند. نام اتریش از دوره شارلمانی باقی ماند. اتریش تا سالیان درازی هویت سیاسی مستقلی نداشت و در سده‌های میانه بخشی از شاهنشاهی روم بشمار می‌آمد.

در پایان سدهٔ 13 رودلف هاپسبورگ بر اتریش کنونی چیره شد و خاندان هابسبورگ از آن به بعد تا قرن بیستم میلادی بر اتریش حکومت کردند. بعد از فروپاشی شاهنشاهی روم در سال 1806، امپراتوری اتریش تشکیل شد. در 1867 امپراتوری دوگانه اتریش-مجارستان شکل گرفت که بعد از شکست نیروهای مرکزی در جنگ اول جهانی به چند بخش تقسیم شد.در 1933 انگلبرت دولفوس حکومتی با گرایش‌های فاشیستی برپا کرد. در 1938 هیتلر کشور اتریش را به آلمان منضم کرد. بعد از پایان جنگ دوم جهانی اتریش به اشغال متفقین درآمد و از 1955 به صورت جمهوری فعلی درآمد.

با وجود حوادث بسیار، اتریش همچنان زیبایی بناهای تاریخی خود را حفظ کرده است و از نظر بناهای تاریخی جزو کشورهای زبانزد در دنیا است.

هنر

فرهنگ اروپایی قرن هاست که به فرهنگ و هنر اتریش متصل است و بدلیل دستاوردهای بین المللی بسیار شناخته شده است در حقیقت فرهنگ و هنر در اتریش بعنوان بخشی از هویت این کشور و دو چیز جداناشدنی از آن بشمار می‌رود. به عنوان مثال، در طول دوره‌ها به ساختمان‌ها و بناهای تاریخی مهمی پدید آمده است، که بسیاری از آن‌ها در حال حاضر درعضویت میراث جهانی یونسکو است. در قرون 18 و 19 اتریش، مرکز کلاسیک وین نه تنها یکی از بزرگترین مراکز موسیقی اروپا در سرتاسر کشور بشمار می‌آمد که نوازندگان و آهنگسازان بنامی همچون هایدن ، موتسارت که در تاریخ موسیقی اهمیت بسیار دارند را به جامعه موسیقی جهان معرفی کرد، بلکه با توجه به وجود تعداد زیادی از خانه اپرا، تئاتر و ارکستردر آن ، سنت‌های گوناگون موسیقی مانند کنسرت سال نو، جشنواره‌های متعدد و کاباره به صحنه اجرا کشیده می‌شد.

The-Vienna-State-Opera-Wiener-Staatsoper

همچنین اتریش در سطح آشپزی، دارای یک سنت غنی است که از فرهنگ قهوه خانه وینی ،صنعت شرابسازی و میخانه شراب در اتریش و همچنین بسیاری از غذاهای ملی اتریش را بیان می‌کند، سر چشمه گرفته است.

از اینرو اتریش بعنوان مهد هنر موسیقی و معماری است و از نظر هنری دارای دانشگاه‌های ممتاز است که سالیانه دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا در این دانشگاه‌ها ثبت نام می‌کنند.

هزینه زندگی

هزینه متوسط برای زندگی کردن دانشجو به طور متوسط ماهیانه 600 -700 یورو است که بر اساس کار نیمه وقت در اتریش می‌توان بخشی از این هزینه را جبران کرد لازم به ذکر است دانشجویان در کلیه مقاطع اجازه کار نیمه وقت را دارند حتی می‌توان با مراجعه به سایت دانشگاه فرم درخواست کار خود را تکمیل نمایند.

کشور اتریش برای دانشجویان خارجی قوانین جدید اشتغال به کار را وضع کرده است که از تاریخ اول جولای سال 2011 قابل اجرا است .این قوانین به دو گروه از دانشجویان اختصاص دارد ، دانشجویان گروه اول که در دوره‌های زبان و در نیمه اول لیسانس مشغول به تحصیل هستند می‌توانند در هفته 10 ساعت کار کنند. این میزان با توجه به حقوق حداقل یک فرد که حدود 7 یورو در ساعت است در ماه 280 یورو خواهد بود و برای دانشجویان گروه دوم که در دوره دوم لیسانس و فوق لیسانس مشغول به تحصیل هستند می‌توانند در هفته 20 ساعت کار کنند و این میزان با توجه به حقوق حداقل یک فرد که حدود 7 یورو در ساعت است در ماه 560 یورو خواهد بود.

شرایط تردد در شهر

در اتریش تردد توسط وسایل نقلیه عمومی متعددی از جمله مترو، اتوبوس، تراموا و قطارهای سریع السیر در داخل و خارج از شهر امکان‌پذیر است. بلیت یا کارت استفاده از همه نوع وسایل نقلیه عمومی می‌تواند به صورت یک طرفه، روزانه، 24 ساعته، هفتگی، ماهانه و یا سالانه باشد. دانشجویان رسمی زیر 26 سال می‌توانند از باجه‌های مربوطه درایستگاه‌هایمترو، کارت شناسایی تخفیف ویژه دانشجویی دریافت نموده و با داشتن این کارت، بلیط تردد درشهر را با تخفیف ویژه تهیه نمایند. برای دریافت این کارت مدارک زیر مورد نیازاست:

- کارت معتبر دانشجوئی

- عکس

- مبلغ تعیین شده

semesterkarte

WIENER LINIEN GmbH & Co KG
Erdbergstr. 202
A-1030 Wien
www.wienerlinien.at

برای آگاهی از چگونگی آمد و شد شهری و بین شهری می‌توان به چند آدرس اینترتنی ارائه شده مراجعه کرد:

www.vor.at

www.wienerlinien.at

www.oebb.at

 

Map Of Vienna Transportation

 

برای استفاده از تاکسی می‌توان با شماره‌های زیر تماس گرفت:

0160160

0140100

www.taxi60160.at
www.taxi40100.at